Oleje silnikowe do DS DS 3

#WSK

Marka
Wybierz markę ...
Model
Wybierz model ...
Wyczyść wybór

Wybierz rocznik


Cofnij
2026
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
Paliwo
Wybierz ...
Rok produkcji
Wybierz ...
CCM
Wybierz ...
KM
Wybierz ...
KW
Wybierz ...
Nadwozie
Wybierz ...
Mamy dla Ciebie 32 wyników
Nazwa
Okres produkcji
CCM
KM (KW)
Rodzaj nadwozia
Dodatkowe informacje
DS DS 3 / DS 3 CROSSBACK (UR_, UC_, UJ_) E-TENSE (UZZKXZ)
2023.01
ZKX (ZK02)
156
(115)
Hatchback
DS DS 3 / DS 3 CROSSBACK (UR_, UC_, UJ_) E-TENSE (UZZKXZ)
2019.05
2022.12
ZKX (ZK01)
136
(100)
Hatchback
DS DS 3 (SA_) 1.2 THP 110 / PureTech 110 (SAHNPS, SAHNZ6, SAHNZT)
2015.04
2019.07
1199
HNP (EB2ADT) HNZ (EB2DT)
110
(81)
Hatchback
DS DS 3 (SA_) 1.2 THP 130 (SAHNYM)
2015.09
2019.07
1199
HNY (EB2DTS)
130
(96)
Hatchback
DS DS 3 (SA_) 1.2 VTi 82 (SAHMZ6)
2015.04
2019.07
1199
HMZ (EB2) HMZ (EB2F)
82
(60)
Hatchback
DS DS 3 / DS 3 CROSSBACK (UR_, UC_, UJ_) 1.2 Hybrid 136 (URHPYF)
2024.04
1199
HPY (EB2LTDH2)
136
(100)
Hatchback
DS DS 3 / DS 3 CROSSBACK (UR_, UC_, UJ_) 1.2 Hybrid 145
2025.04
1199
HPY (EB2LTDH2)
145
(107)
Hatchback
DS DS 3 / DS 3 CROSSBACK (UR_, UC_, UJ_) 1.2 PureTech 100 (URHNKK, URHNEK)
2018.10
1199
HNK (EB2ADTD)
101
(74)
Hatchback
DS DS 3 / DS 3 CROSSBACK (UR_, UC_, UJ_) 1.2 PureTech 130 (URHNSS)
2018.10
1199
HNS (EB2ADTS)
131
(96)
Hatchback
DS DS 3 / DS 3 CROSSBACK (UR_, UC_, UJ_) 1.2 PureTech 155 (URHNNS)
2018.10
2022.12
1199
HNN (EB2ADTX)
156
(115)
Hatchback
DS DS 3 kabriolet (SB_) 1.2 THP 110
2015.07
2019.07
1199
HNP (EB2ADT) HNZ (EB2DT)
110
(81)
kabriolet
DS DS 3 kabriolet (SB_) 1.2 THP 130
2015.09
2019.07
1199
HNY (EB2DTS)
130
(96)
kabriolet
DS DS 3 kabriolet (SB_) 1.2 VTi 82
2015.07
2019.07
1199
HMZ (EB2F)
82
(60)
kabriolet
DS DS 3 (SA_) 1.4 HDi 70 (SA8HR4, SA8HP4)
2015.07
2016.12
1398
8HP (DV4C) 8HR (DV4C)
68
(50)
Hatchback
DS DS 3 / DS 3 CROSSBACK (UR_, UC_, UJ_) 1.5 BlueHDi 100 (UCYHYJ)
2018.10
2022.12
1499
YHY (DV5RD)
102
(75)
Hatchback
DS DS 3 / DS 3 CROSSBACK (UR_, UC_, UJ_) 1.5 BlueHDi 110 (UCYHSK)
2021.01
2022.12
1499
YHS (DV5RCE)
110
(81)
Hatchback
DS DS 3 / DS 3 CROSSBACK (UR_, UC_, UJ_) 1.5 BlueHDi 130 (UCYHZR)
2018.10
1499
YHZ (DV5RC)
131
(96)
Hatchback
DS DS 3 (SA_) 1.6 BlueHDi 100 (SABHY0, SABHYT)
2015.04
2019.07
1560
BHY (DV6FD)
99
(73)
Hatchback
DS DS 3 (SA_) 1.6 BlueHDi 116 (SABHXM)
2015.07
2019.07
1560
BHX (DV6FC)
116
(85)
Hatchback
DS DS 3 (SA_) 1.6 BlueHDi 120 (SABHZM)
2015.07
2019.07
1560
BHZ (DV6FC)
120
(88)
Hatchback
DS DS 3 (SA_) 1.6 BlueHDi 75 (SABHW6)
2015.07
2019.07
1560
BHW (DV6FE)
75
(55)
Hatchback
DS DS 3 kabriolet (SB_) 1.6 BlueHDi 100
2015.07
2019.07
1560
BHY (DV6FD)
99
(73)
kabriolet
DS DS 3 kabriolet (SB_) 1.6 BlueHDi 116
2015.07
2019.07
1560
BHX (DV6FC)
116
(85)
kabriolet
DS DS 3 kabriolet (SB_) 1.6 BlueHDi 120
2015.07
2019.07
1560
BHZ (DV6FC)
120
(88)
kabriolet
DS DS 3 (SA_) 1.6 THP (SA5GWM)
2015.07
2019.07
1598
5GW (EP6FDT)
150
(110)
Hatchback
DS DS 3 (SA_) 1.6 THP (SA5GZM)
2015.07
2019.07
1598
5GZ (EP6FDT)
163
(120)
Hatchback
DS DS 3 (SA_) 1.6 THP 165 (SA5GZM)
2015.07
2019.07
1598
5GZ (EP6FDT)
165
(121)
Hatchback
DS DS 3 (SA_) 1.6 THP 208 (SA5GRM)
2015.09
2019.07
1598
5GR (EP6FDTX)
208
(153)
Hatchback
DS DS 3 kabriolet (SB_) 1.6 THP
2015.07
2019.07
1598
5GZ (EP6FDT)
163
(120)
kabriolet
DS DS 3 kabriolet (SB_) 1.6 THP (SB5GWM)
2015.07
2019.07
1598
5GW (EP6FDT)
150
(110)
kabriolet
DS DS 3 kabriolet (SB_) 1.6 THP 165
2015.07
2019.07
1598
5GZ (EP6FDT)
165
(121)
kabriolet
DS DS 3 kabriolet (SB_) 1.6 THP 208
2015.09
2019.07
1598
5GR (EP6FDTX)
208
(153)
kabriolet
Aby dopasowanie asortymentu było dokładne, sprecyzuj parametry swojego pojazdu powyżej. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty pasujące do różnych wersji Ds Ds 3
Bestseller

WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE

MOBIL
Olej silnikowy 5W30 1l Mobil 1 syntetyczny

5W30 1l

API SL SM SN SJ
Przeznaczenie Osobowe
Technologia bazy Syntetyczny
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
76.95 
zł
71.56
58.18 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł
Mobil - konkurs 2026

RAVENOL
Olej silnikowy 5W30 5l USVO

5W30 5l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
551.89 
zł
466.34
379.14 zł
(93.27 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy TopTec 6320 5W30

5W30 5l

API SP
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
457.40 
zł
393.37
319.81 zł
(78.67 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

RAVENOL
Olej silnikowy USVO 5W30

5W30 10l

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
1 001.02 
zł
845.86
687.69 zł
(84.59 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

MOTUL
Olej silnikowy SPECIFIC 5W30

ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
3 167.23 
zł
3 008.86
2 446.23 zł
(50.15 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

LIQUI MOLY
Olej silnikowy TopTec 6320 5W30

5W30 1l

API SP
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
>9 szt.
Cena katalogowa  
99.85 
zł
85.87
69.81 zł
( zł/)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

RAVENOL
Olej silnikowy USVO 5W30

API SN
ACEA C3
Przeznaczenie Osobowe
Do koszyka
(0)
5 szt.
Cena katalogowa  
4 840.30 
zł
4 598.28
3 738.44 zł
(76.64 zł/L)
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:  zł

Olej silnikowy do: DS DS 3 – fundament sprawności Twojego silnika

Olej silnikowy to jeden z najważniejszych elementów wpływających na pracę i żywotność jednostki napędowej. Jego podstawowe zadania to smarowanie ruchomych części silnika, redukcja tarcia, chłodzenie oraz ochrona przed korozją. Trzeba dodać, że olej pomaga w utrzymaniu czystości wnętrza silnika, zapobiegając osadzaniu się zanieczyszczeń. Wybór odpowiedniego oleju silnikowego jest kluczowy – nie tylko dla wydajności, ale także dla bezpieczeństwa pracy silnika. Warto pamiętać, że olej do: DS DS 3 powinien być dobrany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu, a jego regularna wymiana to podstawa prawidłowej eksploatacji samochodu.

Rodzaje olejów silnikowych – mineralne, półsyntetyczne i syntetyczne

Na rynku dostępne są trzy główne typy olejów silnikowych: mineralne, półsyntetyczne (semisyntetyczne) oraz syntetyczne. Każdy z nich ma swoje unikalne właściwości i zastosowanie.

Oleje mineralne są wytwarzane na bazie ropy naftowej i charakteryzują się największą gęstością. Dzięki temu mają właściwości uszczelniające, co czyni je idealnym wyborem dla starszych silników oraz pojazdów z dużymi przebiegami. Są mniej odporne na wysokie temperatury, dlatego nie sprawdzają się w nowoczesnych, wysilonych jednostkach napędowych.

Oleje półsyntetyczne (semisyntetyczne) to kompromis pomiędzy olejami mineralnymi a syntetycznymi. Łączą w sobie cechy obu typów, oferując lepszą stabilność termiczną niż oleje mineralne, a jednocześnie są bardziej przystępne cenowo niż syntetyczne. Są dobrym wyborem do samochodów o średnim przebiegu i starszych konstrukcji.

Oleje syntetyczne powstają w zaawansowanych procesach chemicznych, co zapewnia im najwyższą stabilność termiczną i odporność na degradację. Są przeznaczone do nowoczesnych silników, które pracują w ekstremalnych warunkach, takich jak wysokie temperatury czy duże obciążenia. Oleje syntetyczne redukują zużycie paliwa, chronią przed osadami i zapewniają optymalne smarowanie w szerokim zakresie temperatur.

Oleje do: DS DS 3 typu long life – dłuższa ochrona silnika

Oleje typu long life wyróżniają się specjalnym składem, który pozwala na wydłużenie okresu między wymianami. Dzięki zaawansowanym dodatkom uszlachetniającym oleje tego typu zachowują swoje właściwości przez dłuższy czas, nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Oleje long life są szczególnie polecane do nowoczesnych samochodów, które mają systemy monitorujące stan oleju i dostosowujące interwały wymiany do rzeczywistych warunków pracy silnika.

Warto jednak pamiętać, że oleje long life wymagają szczególnej uwagi. Ich stosowanie powinno być zgodne z zaleceniami producenta pojazdu, a regularne kontrolowanie poziomu oleju w: DS DS 3 jest niezbędne. Choć oleje tego rodzaju pozwalają na rzadsze wizyty w warsztacie, specjaliści często zalecają ich wymianę częściej niż wskazuje system, zwłaszcza w przypadku intensywnej eksploatacji lub jazdy w trudnych warunkach, takich jak korki miejskie czy wysokie temperatury.

Klasyfikacja olejów silnikowych – co oznaczają oznaczenia na etykiecie?

Wybierając olej silnikowy do: DS DS 3, warto zwrócić uwagę na jego klasyfikację. Najczęściej spotykane oznaczenia to normy SAE, API oraz ACEA.

Norma SAE określa lepkość oleju w różnych temperaturach. Na przykład oznaczenie 5W40 wskazuje, że olej zachowuje swoje właściwości w temperaturach od -30°C (zimowa lepkość „5W”) do +35°C (letnia lepkość „40”).

Norma API dzieli oleje na dwie grupy: do silników benzynowych (oznaczenie „S”) oraz diesli (oznaczenie „C”). Kolejne litery, takie jak „SL” czy „CF”, wskazują na klasę jakości – im dalsza litera w alfabecie, tym wyższa jakość oleju.

Norma ACEA jest stosowana głównie w Europie i uwzględnia specyfikacje producentów samochodów. Oznaczenia takie jak A3/B4 czy C3 wskazują na przeznaczenie oleju do silników benzynowych, diesli lub pojazdów z filtrami cząstek stałych (DPF/FAP).

Trzeba też wiedzieć, że wielu producentów samochodów stosuje własne normy jakościowe, np. VW 505.00, Renault RN17 czy BMW LL01. Warto sprawdzić, czy wybrany olej spełnia wymagania producenta Twojego pojazdu.

Jak często wymieniać olej silnikowy w: DS DS 3?

Regularna wymiana oleju w to podstawa prawidłowej eksploatacji. Zalecenia dotyczące częstotliwości wymiany oleju znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jednak specjaliści często rekomendują częstsze wymiany, szczególnie w przypadku intensywnej eksploatacji, jazdy w trudnych warunkach (np. w mieście, gdzie silnik często pracuje na biegu jałowym) lub w pojazdach zasilanych gazem. Stan oleju silnikowego zależy również od stylu jazdy. Kierowcy preferujący dynamiczną jazdę powinni częściej kontrolować poziom i jakość oleju, ponieważ silnik pracuje w wyższych temperaturach, co przyspiesza jego degradację. Pamiętaj, że zbyt długi czas eksploatacji na zużytym oleju może prowadzić do poważnych uszkodzeń silnika.

Gdzie kupić olej silnikowy do: DS DS 3? Postaw na sprawdzone źródło

Zakup oleju silnikowego powinien być przemyślany – warto wybierać produkty od renomowanych producentów i kupować je w sprawdzonych miejscach. Nasz sklep internetowy Inter Cars oferuje szeroki wybór olejów silnikowych do: DS DS 3, które spełniają najwyższe normy jakościowe. Znajdziesz u nas produkty takich marek, jak: Motul, Mobil, Valvoline, Castrol, Fuchs czy Liqui Moly, które cieszą się zaufaniem kierowców na całym świecie. Kupując olej silnikowy do: DS DS 3 w Inter Cars, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt, dostosowany do potrzeb Twojego samochodu. Dodatkowo możesz skorzystać z fachowego doradztwa, które pomoże Ci wybrać odpowiedni olej do: DS DS 3.